MÍCHANÉ NÁPOJE

Aperol Spritz

Samotný likér Aperol pochází z Itálie již z období první světové války. Za objevením tohoto nápoje se specifickou jemně nahořklou chutí stojí bratři Barbieri. Likér poznáme podle typického oranžovočerveného zbarvení a ovocné nahořklé chuti. Je totiž vytvořen z hořce, rebarbory, citrusových plodů (především z pomerančů), aromatických bylin a barviv. Podle škatulek jej řadíme mezi kořeněné bittery a má 11 % alkoholu. Chuťově i přípravou se hodí především k osvěžení v letních měsících, jelikož se často používá jako jedna z přísad do drinku Aperol Spritz, který má nízké procento alkoholu, což ocení v horkých dnech nejedna dáma.

Piňa Colada (Nealko verze)

V oblasti Karibského moře se vždy připravuje z čerstvého kokosu a ananasu. Společně se rozmixují v mixéru a následně, již ve sklenici, doplní o bílý rum. V Evropě se pak zpravidla kokos nahrazuje kokosovým sirupem a ananas zase ananasovým džusem. Někdy se lze setkat i s variantou, kdy je kokosový sirup doplněn či zcela nahrazen smetanou, případně ještě existuje varianta Malibu (což je bílý rum s kokosovým sirupem) + ananasový džus + smetana. S pravou Piňa Coladou to ovšem má společný už jen název.

Mojito (Nealko verze)

Mojito je tradiční kubánský koktejl. Mojito zpravidla obsahuje čerstvé lístky máty, bílý rum, surový třtinový cukr, limetky a perlivou vodu. Podává se ve vysokých sklenicích se slámkou a míchátkem. Místo limetek se někdy používá limetková šťáva a místo cukru sirup.

Tequila Sunrise

Stejně jako u všech ostatních míchaných nápojů, přinášíme vám i zde několik informací a zajímavostí z historie tohoto koktejlu. Co se týče Tequily Sunrise, byla poprvé umíchána v Arizona Biltmore Hotelu ve státě Arizona jistým Genem Sulitem někdy mezi roky 1930 a 1940. Je tedy jasné, že se nejedná o kubánský ani o mexický koktejl. Název Tequila Sunrise je odvozen od vzhledu koktejlu. „Sunrise“ totiž v angličtině znamená „východ slunce“ a právě onen východ slunce vzhled Tequily Sunrise evokuje. Ptáte se proč? Nedílnou součástí tohoto míchaného nápoje je totiž grenadina, která při smíchání s ostatními ingrediencemi klesne na dno sklenice.

Cuba Libre

Cuba Libre je alkoholický koktejl. Byl vymyšlen v Havaně kolem roku 1900. Jméno Cuba Libre vzniklo, když si američtí vojáci připíjeli na svobodnou Kubu právě nápojem, který byl do té doby označován jako Bacardi&Coke. Navzdory své vyšší ceně je v Evropě oblíben hlavně mezi mládeží.

Daiquiri (Strawberry)

Daiquiri je koktejl, který obsahuje rum, limetový džus, cukrový sirup a tlučený led. Byl vymyšlen kolem r. 1896 ve městě Santiago de Cuba americkým důlním inženýrem Jenningem Coxem ve chvíli nedostatku ginu. Název dostal podle místního dolu na železnou rudu a přilehlé pláže.

Frappé (Lískový oříšek, kokos)

Stejně jako například bramborové lupínky či nanuky, i frappé „se narodilo“ úplnou náhodou, a to v řecké Soluni na mezinárodním gastronomickém veletrhu v roce 1957. Yannis Dritsas z firmy Nestlé návštěvníkům předváděl, jak z čokolády, mléka a ledu vyrobit za pomoci šejkru letní nápoj pro děti. Když si chtěl o pauze dopřát svoji oblíbenou instantní kávu, zjistil, že nemá horkou vodu,na zalití. Nasypal tedy kávu do šejkru, přidal vodu studenou, zkusmo i pár kostek ledu a několikrát nádobku intenzivně protřepal...

Ledová káva s vanilkovou zmrzlinou

Osvěžující kávový nápoj s vanilkovou zmrzlinou, šlehačkou a čokoládovou polevou.